Ağrı Eşiği

En yeni Ağrı Eşiği kitapları, yazarları, kitap incelemelerini, kitaplardan alıntıları, yazarlardan sözleri, okurları listeleyebilirsiniz. Ağrı eşiği düşük olanın öfkesi fazladır. Tahir Musa CEYLAN.

Responsive image
YAZAR
Ferhan Topçu
DOSYA BOYUTU
5,91 MB
YAYIN TARIHI
2016
DIL
Türkçe
ISBN
9786059257107

Bir Ağrı Eşiği kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Ağrı Eşiği kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Ferhan Topçu tarafından yazılmıştır.


Zirvedeyim... Güneşi kucaklıyorum... Güneşin ışınlarını soluyorum... Işığın sesini duyuyorum... Türkiye'nin en yükseğindeyim... "Bir zamanlar Ağrı Dağı eteklerinde birçok milliyetten insan kardeşçe yaşardı. Türk'ü, Kürt'ü, Ermeni'si, Gürcü'sü..." dedi Hamit. Sözünü Kemal Öğretmen tamamladı."Azeri'si, Acem'i, Arap'ı...""Kürtler Agiri, Ermeniler Ararat, Türkler Ağrı demişler insanlığı kucaklayan bu yüce dağa... Bir gün gelmiş Ağrı'da kardeşlik bitmiş. İsmiyle özdeşleşmiş, Anadolu'nun Ağrı'sı olmuş...""Anadolu'nun Ağrı'sı...""Ararat'ın kendisi de, gönlü de yüce, herkesi sevgiyle kucaklayacak kadar büyük.""Ne zaman ki emperyalistler Anadolu'ya girdiler, kardeşlik bozuldu. Ermenilerin yaşadığı kıyımı anlayabilmek için Alman emperyalizminin Osmanlı üzerindeki emellerini ve Ermenileri arkalayan Çarlık Rusya'sının ve İngiliz emperyalizminin bölgedeki fonksiyonlarını doğru değerlendirmek gerekir. Emperyalizm hesaba katılmadan yapılan tüm tahliller ve tespitler temelden yanlıştır. Yanlışta ısrar edenlerin samimiyetinden kuşku duyarım. Bugün yaşananları da bu bakış açısıyla değerlendirmek gerekir.""Ağrı eşiği, kronik veya geçici rahatsızlıktan dolayı oluşan ağrının zaman içerisinde hasta tarafından daha az algılanması veya ağrı duygusunun geçici bir süre algılanmamasıdır. Bir başka şekilde aynı derece rahatsızlığı olan hastalarda ağrı duygusunun farklı şiddetlerde algılanması olarak da tanımlandırılır. Örneğin bir hasta ağrıdan bayılabilirken diğeri aynı tepkileri göstermeyebilir veya çok dayak yiyen biri hiç dayak yemeyen birine göre ağrıyı daha az algılar."(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 326Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: Kurgu Kültür 


kişiden kişiye değişir. herkes acıyı aynı şekilde hissetmez. ağrı eşiği düşük insanlar daha fazla acı çekerken, yüksek olanlarında acı çekme durumu daha düşük meblalardadır.